Czym są hakowce?

czym są hakowce

Śmieciarki to pojazdy, które służą do codziennego odbioru oraz wywozu odpadów i śmieci z domów, mieszkań oraz firm. Wiele śmieciarek to bardzo zaawansowane maszyny, które wyróżnia możliwość załadunku odpadów z różnych miejsc do środka komory, a także poszczególne grupy odpadów mogą być składowane w jednym kontenerze za pomocą różnego rodzaju przegródek. Codzienne użytkowanie maszyny oraz jej ciągłe przystosowanie do różnych kontenerów powoduje to, że maszyny te często wymagają konserwacji i naprawy. Jednym z urządzeń, które zapobiega częstemu nadwyrężeniu sprzętu to urządzenia hakowe, które zwane są często hakowcami. W tym artykule przybliżymy Ci, czym są hakowce oraz jakie jest ich zastosowanie podczas typowej pracy maszyny.

Charakterystyka hakowców

Urządzenia hakowe, zwane często hakowcami to rozwiązanie, które pozwala na dopasowanie wysokości i wielkości kontenera do jego przemieszczania. Hakowiec wyglądem przypomina ruchomą konstrukcję dzięki, której pojemnik z odpadami może zostać przesunięty, wysunięty do załadunku lub przewozu odpadów. Hakowce najczęściej występują w dwóch opcjach ze względu na wysokość – 1200 i 1570 mm. Urządzenia hakowe doskonale nadają się do pracy z kontenerami typu DIN 30722 o pojemności od 10 do maksymalnie 34 m3. Przed zakupem hakowca do śmieciarki należy wziąć pod uwagę ile ton odpadów jest przez nią najczęściej zabierane, ponieważ urządzenia hakowe najczęściej obsługują kosze do 30 ton. Producenci hakowców przygotowują je najczęściej w dwóch wersjach małej oraz dużej. Z pomocą dużego hakowca nie uda się na przykład odebrać małego kontenera, a gdy hakowiec jest zbyt mały nie poradzi sobie z większym kontenerem.

Dlaczego warto zakupić urządzenie hakowe?

Urządzenia hakowe to bardzo funkcjonalne produkty uzupełniające pracę śmieciarek, ale często są również wykorzystywane w transporcie budowlanym. Po ich instalacji na urządzeniu można łatwo załadowywać oraz przewozić kontenery zamknięte, oraz otwarte aż do wagi 30 ton. Hakowce umożliwiają obsługę różnego rodzaju kontenerów np. z bocznym mechanizmem dźwigowym, do segregowanych odpadów, do kontenerów siatkowych i innych. Hakowce są bardzo uniwersalne co jest ich największą zaletą. Drugą zaletą jest to, że łatwo jest je wymienić, gdy zmieni się przeznaczenie pojazdu. Czasami warto zakupić urządzenie hakowe, zamiast kupować nową śmieciarkę. Hakowce są zbudowane z wysokiej jakości materiału, który jest wytrzymały na różne czynniki zewnętrzne oraz na częste użytkowanie.

To, co warto zapamiętać to, że do obsługi hakowca wymagane są uprawienia oraz odpowiednie kompetencje, ponieważ brak szkoleń może powodować duże ryzyko dla zdrowia i życia samych pracowników oraz osób pobocznych.

Podsumowując, urządzenie hakowe to rozwiązanie, które w łatwy i szybki sposób pozwalają na załadunek oraz rozładunek kontenerów. Dzięki zastosowanemu urządzeniu wzrasta efektywność realizowanych zamówień na transport odpadów z domów, mieszkań oraz firm. Wysokiej jakości hakowce pozwalają na znaczące skrócenie czasu załadunku, transportu oraz rozładunku, a przy tym są trwałe i bezpieczne w eksploatacji.

Polityka Cookies:  Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.

dofinansowanie

GP TRUCK TRADING S.C. GRZEGORZ KĄDZIELA, AGNIESZKA KĄDZIELA

realizuje projekt pt. „POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY POPRZEZ MONTAŻ SYSTEMU FILTROWENTYLACJI W GP TRUCK TRADING S.C. GRZEGORZ KĄDZIELA, AGNIESZKA KĄDZIELA” w ramach którego hala produkcyjna została wyposażona w system filtrowentylacyjny dla stanowisk pracy SPAWCZ – ŚLUSARZ i TOKARZ – FREZER

Projekt uzyskał dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach zadania „Projekt dotyczący utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowe”

Całkowitą wartość: 310.875,12 zł

Dofinansowanie: 241.000,00 zł