Na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy zakupie nowej śmieciarki?

Renault D Wide 26 z zabudową Farid T1 plus + urządzenie myjące do pojemników

Zakup nowej śmieciarki to poważna inwestycja i ważne, aby rozważyć kilka istotnych czynników przed dokonaniem zakupu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowej śmieciarki?

Nowe pojazdy komunalne, na co zwrócić uwagę?

1.     Typ śmieciarki

Pierwszym czynnikiem, który należy rozważyć, jest typ śmieciarki. Istnieje kilka rodzajów śmieciarek, w tym ładowacze czołowe, ładowacze tylne, ładowacze boczne i zautomatyzowane ciężarówki. Każdy typ śmieciarki ma swoje wady i zalety, dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji rozważyć swoje konkretne potrzeby i wymagania. Jeżeli ma to być np. pojazd asenizacyjny,  gdzie kluczową role odgrywają zabudowy asenizacyjne, to koniecznie trzeba sprawdzić ich stan i jakość wykonania.

2.     Pojemność i ładowność

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem do rozważenia jest pojemność i ładowność pojazdu. Koniecznie trzeba się upewnić, że ciężarówka ma wystarczającą pojemność, aby obsłużyć ilość odpadów, które musi zebrać. Ładowność z kolei oznacza ilość masy, którą może przewozić ciężarówka. Istotna jest również kwestia, ile pojazd może zebrać i przetransportować odpadów w jednej podróży.

3.     Silnik i skrzynia biegów

Silnik i skrzynia biegów są bardzo ważnymi elementami, które wpływają na wydajność i skuteczność samochodu. Rozważając silnik, należy szukać takiego, który ma wystarczającą moc, aby bez problemów obsłużyć ogólny ciężar ciężarówki + ciężar odpadów. Skrzynia biegów powinna być przede wszystkim niezawodna, dla ułatwienia użytkowania można rozważyć automatyczną skrzynię biegów, o ile cena to nie jest najbardziej istotny czynnik wyboru.

4.     Hydraulika

System hydrauliczny  to następny element, któremu trzeba się przyjrzeć. Układ hydrauliczny zasila system podnoszenia, dlatego trzeba mieć pewność, że ma odpowiednią moc i jest niezawodny. Jest to jeden z ważniejszych elementów śmieciarki, jeśli zawiedzie, to „rodzi się” poważny problem. Naprawa może być kosztowna.

5.     Podwozie i nadwozie

Podwozie powinno być mocne i trwałe, a nadwozie powinno być wykonane z materiałów odpornych na korozję i zużycie. Musi być również łatwo dostępne w celu konserwacji i różnych napraw i mieć cechy, takie jak wzmocnione podłogi i ściany, aby zapobiec uszkodzeniu przez ciężkie ładunki.

6.     Elementy bezpieczeństwa

Funkcje bezpieczeństwa są ważne w każdym pojeździe, nie tylko w pojazdach komunalnych. Jeżeli finanse na to pozwalają, to dobrze szukać ciężarówki, która ma funkcje, takie jak hamulce przeciwblokujące, kontrola stabilności i kamery zapasowe, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowców. Można także rozważyć funkcje hydraulicznej blokady klapy tylnej i automatyczne wyłączniki w celu poprawy bezpieczeństwa podczas pracy.

7.     Marka pojazdu

Dla wielu osób bardzo istotnym elementem jest marka samochodu, niektórzy mają swoją ulubioną markę lub uważają, że z danej kategorii tworzy najlepsze samochody. Śmieciarki również mają wiele marek np.:

Bywa, że jest to czynnik decydujący o wyborze, albo jeden z głównych.

8.     Konserwacja i utrzymanie

Konserwacja i utrzymanie wydają się czynnikami posprzedażowymi, należącymi do właściciela pojazdu, co jest prawdą, ale już przy zakupie warto zwrócić na nie uwagę. Należy szukać ciężarówki, która jest łatwa w utrzymaniu, ma łatwo dostępne części i dobre opinie jako niezawodnej. Należy również rozważyć koszt konserwacji i utrzymania, ponieważ może to mieć znaczący wpływ na ogólne koszty w przyszłości.

9.     Cena oraz gwarancja

Na koniec, to co dla niektórych osób może okazać się najistotniejsze, czyli cena i gwarancja. Śmieciarki są poważną i dość kosztowną inwestycją, więc ważne jest, aby upewnić się, że cena idzie w parze z jakością. Dobrej jakości i pewne śmieciarki można kupić na stronie np. truck.pl. Oprócz ceny należy również zwrócić uwagę na gwarancję, w jaki sposób zabezpiecza inwestycję, jakie są jej warunki itp.

Przy zakupie nowej śmieciarki należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Rozważając je, trzeba mieć pewność, że dokonuje się dobrej inwestycji, która spełni potrzeby i zapewni niezawodną obsługę przez wiele lat.

Polityka Cookies:  Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.

dofinansowanie

GP TRUCK TRADING S.C. GRZEGORZ KĄDZIELA, AGNIESZKA KĄDZIELA

realizuje projekt pt. „POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY POPRZEZ MONTAŻ SYSTEMU FILTROWENTYLACJI W GP TRUCK TRADING S.C. GRZEGORZ KĄDZIELA, AGNIESZKA KĄDZIELA” w ramach którego hala produkcyjna została wyposażona w system filtrowentylacyjny dla stanowisk pracy SPAWCZ – ŚLUSARZ i TOKARZ – FREZER

Projekt uzyskał dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach zadania „Projekt dotyczący utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowe”

Całkowitą wartość: 310.875,12 zł

Dofinansowanie: 241.000,00 zł