Dostępne rodzaje śmieciarek – jaką wybrać?

wynajem śmieciarek

Do podstawowych elementów troski o mieszkańców jest wywóz śmieci. Każdego dnia produkujemy ich ogromną ilość, ale jest to rzecz jak najbardziej naturalna. Pojazdy komunalne w tym właśnie śmieciarki wzbudzają sporo emocji, szczególnie wśród młodego pokolenia. Nie ma co ukrywać, że różnią się one w znaczny sposób od pozostałych pojazdów na drodze. Nie każda jednak śmieciarka ma takie same możliwości i o tym postanowiliśmy przygotować nasz tekst. Jakie są dostępne rodzaje śmieciarek? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Modele śmieciarek – jakie wybrać?

Trzeba powiedzieć, że wybór konkretnej śmieciarki zależy od tego, jakie są potrzeby pod kątem zarządzania odpadami. Wynajem śmieciarek jest rzeczą naturalną, ale warto wiedzieć czy lepszą opcją będzie śmieciarka Scania czy też śmieciarka Mercedes. Tak naprawdę wybór jest tutaj ogromny, bo producentów pojazdów nie brakuje. Dostępna jest dla przykładu śmieciarka Izuzu, a nie jest to marka, która przychodzi nam od razu na myśl, chociaż są też firmy bardziej renomowane, ponieważ śmieciarka Renault jest na pewno bardziej rozpoznawalna.

Warto jednak uporządkować pewną wiedzę i powiedzieć parę słów o stricte rodzajach śmieciarek. Śmierciarki jednokomorowe posiadają przestrzeń w postaci komory, która liczy od kilku do kilkunastu metrów sześciennych. Takowa przestrzeń wykorzystuje działanie systemów hydraulicznych. Ma oczywiście ona swoje minusy, ponieważ z racji jednej komory przewozi tylko jeden rodzaj odpadów. Ciekawostką niech będzie to, że niektóre z modeli posiadają wbudowaną wagę.

Kolejnym rodzajem śmieciarki jest wielokomorowa, która już jest powiedzmy o półkę wyżej od swojej poprzedniczki. Śmieciarka Man czy śmieciarka Daf posiadają taką technologię i zdecydowanie lepiej sprawdzają się na dłuższych trasach oraz w miejscach, gdzie odbiera się różne rodzaje śmieci, czyli mogą być to miasta czy nawet miasteczka. Jest to wygodniejsze rozwiązanie dla firm, ponieważ obniża się koszty transportu, a warto tutaj liczyć również koszt paliwa, więc o wiele lepszą opcją jest śmieciarka Iveco czy śmieciarka Volvo. Jest to po prostu wydajniejsze, a same miasta czy samorządy nie muszą wydawać większy pieniędzy za realizację usług wywożenia śmieci.

Śmieciarki wyposażone w systemy myjące

Śmieciarki są coraz to nowszymi maszynami, które mają swoje udogodnienia. Jest to rzecz jak najbardziej naturalna, ale wynika to też z tego, że samorządy mają coraz to większe wymagania. Zapewne wielu z nas pamięta wielkie i stare śmieciarki, które tylko przejeżdżały obok nas i czuliśmy nieprzyjemny odór. To tylko pokazuje, że obecne śmieciarki emitują mniej nieprzyjemnego zapachu, co jest jak najbardziej na plus.

Specjalne maszyny komunalne są wyposażone w myjki, które sprawiają, że kontener po jego opróżnieniu jest już czysty i tym samym zdezynfekowany. Jest to proste narzędzie, które sprawia, że łatwiej jest zadbać o higienę śmietników i tym samym nie ma nieprzyjemnego zapachu na podwórkach, na których przecież bawią się dzieci, co na pewno w przypadku smrodu byłoby nieprzyjemne.

Polityka Cookies:  Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.

dofinansowanie

GP TRUCK TRADING S.C. GRZEGORZ KĄDZIELA, AGNIESZKA KĄDZIELA

realizuje projekt pt. „POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY POPRZEZ MONTAŻ SYSTEMU FILTROWENTYLACJI W GP TRUCK TRADING S.C. GRZEGORZ KĄDZIELA, AGNIESZKA KĄDZIELA” w ramach którego hala produkcyjna została wyposażona w system filtrowentylacyjny dla stanowisk pracy SPAWCZ – ŚLUSARZ i TOKARZ – FREZER

Projekt uzyskał dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach zadania „Projekt dotyczący utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowe”

Całkowitą wartość: 310.875,12 zł

Dofinansowanie: 241.000,00 zł